Armutlu Kış Kampı

Yazan:Ebubekir Muhammed Deniz / 29 Mayıs Üniversitesi

Vakfımızın kış yoğun programından hemen önce 23-30 Ocak tarihleri Yalova-Armutlu Tatil Köyü’nde düzenlediği kamp, öğrencilerin hem kendi içlerinde hem de hocalarla olan muhabbetlerinin artırılmasına ve yoğun program öncesi maddi-manevi rahatlama amacına yönelik olarak düzenlendi.

Yedi gün süren kamp, bizlere hem toplu olarak hem de bireysel olarak bir çok faaliyeti gerçekleştirecek imkan verdi. Yaklaşık iki saat süren feribot yolculuğundan sonra vardığımız Armutlu hem havasıyla hem de deniziyle kamp için ne kadar doğru bir tercih olduğunu daha ilk andan itibaren hissettirdi. Go-kart, basketbol, futbol, doğa yürüyüşü, havuz, hamam, atv, bisiklet gibi imkanlar sayesinde dolu dolu bir kamp dönemi gerçekleşti.

Sabah namazlarından sonra isteyenler sahilde temiz havanın tadını çıkarttılar. Öğle namazları öncesinde Maşuk Yamaç hocamızın camide yapmış olduğu sohbet sadece bizler için değil camiye gelen cami cemaati için de çok faydalı oldu. Namazdan sonra ise dileyenler atv ve bisiklet ile gezinirken, birçoğumuz ise hocalarla birlikte futbol oynamayı tercih ettik. Akşam ise Serhan Afacan hocamızın katılımıyla yaptığımız film tahlili (İran sinemasından) ile birlikte hocamızın İran hakkında aktardığı tecrübelerinden istifa etme fırsatı bulduk. Bir diğer akşam ise Hasan Karataş hocamızın keyifli yurtdışı anılarını ve tecrübelerini dinledik. Sohbetlerden sonra ise dileyenler havuz veya hamam keyfi yaptı.

Kısacası, müdürümüz Akif Koç beyin, çok kıymetli hocalarımızın ve vakıf araştırmacılarımızın katılımıyla kamp bizler için eğlenceli olmanın ötesinde, çok faydalı oldu. Hem sonrasında başlayan yoğun programa rahatlamış bir şekilde başlamamıza hem de önceki dönemin stresini atmamıza vesile oldu.

 

http://isar.org.tr/tr/foto-galeri/ara-donem-kampi-armutluda-yapildi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*