İSAR İlk Mezunları Verdi

Yazan:Cemal Atabaş / İSAR Araştırma Görevlisi

İSAR’ın ilk mezuniyet töreni, 12 Eylül 2014 Cuma akşamı İLAM konferans salonunda gerçekleşti. Tören,idarecilerimiz, hocalarımız, öğrencilerimiz ve ailelerinin yoğun katılımıyla bayram havasında geçti. Saat 18.00’deki ikramın ardından mezuniyet programına 19.00’da Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlandı.

Açılış konuşmalarına  geçildiğinde İSAR’ın fikir olarak ortaya  çıkışından proje olarak hayata geçirilmesine, eğitim programlarının oluşturulmasından bu programlardan mezun verilecek düzeye gelmesine kadarki sürece maddi ve manevi sayısız katkılar sunan ve halen sunmakta olan Vakfımızın Mütevelli Heyeti Başkanı  Hayrettin Karaman hocamız, vakıf yönetim kurulu adına Abdullah Tivnikli Bey ve Recep Şentürk hocamız bu  sürecedair duygu ve düşüncelerini ifade ettiler. İSAR’ı ortaya çıkaran şartlar ve fikirler, İSAR’ın ilim hayatımıza yapması beklenen katkılar konuşmaların ana başlıkları arasındaydı. Vakfımız öğrencilerinden Abdullah Şahin’in hazırladığı sinevizyon gösterisi, vakıf öğrenci ve çalışanlarının “İSAR nedir, sizin için ne ifade ediyor?” sorusuna verdikleri cevapları ekrana taşıdı.

İSAR merkez binamızın bahçesinde, öğrencilerimizin ve hocalarımız teneffüslerini şenlendiren kedilerimize ve yavrularına her daim özenle ve şefkatle baktığına şahit olduğumuz   Selami Ağabeyimizin İSAR’ın “gönülden hizmet” demek olduğu vurgusu İSAR’ın gayeleri arasında yer alan “İLİM,TAKVA ve BEYAN”ın gönülden hizmet edecek ilim ehli nesiller yetiştirilmesine matuf olduğunu bizlere bir kez daha hatırlattı.

Sinevizyon gösterisinin ardından 2011- 2012 yılı mezunları adına Hasan Umut ve 2013-2014 mezunları adına Halil İbrahim Görgün söz aldılar ve İSAR’da elde ettikleri bilgi ve birikimin hâsılasını sunan konuşmalarını gerçekleştirdiler. Konuşmalardan sonra ödül törenine geçildi. Törende vakfımızın dört yıllık eğitim programından 2011-2012 döneminde ve beş yıllık eğitim programından 2013-2014 döneminde mezun olan toplam yirmi üç öğrencimize hediyeleri ve sertifikaları takdim edildi. Her öğrencimize idarecilerimizden veya hocalarımızdan birinin elinden hediyeleri ve Arapça olarak hazırlanan, Hayrettin Karaman ve Recep Şentürk hocalarımızın imzalarını taşıyan sertifikaları takdim edildi. Hediyeler içinde, merhum Muhammed EminEr  hocamızın kullandığı ve üzerinde “halk içinde Hak’la birlikte olma” düsturuna işaret eden İmam-ı Rabbânî’nin Mektûbât’ındaki “Kün kâinen, bâinen” ifadesinin yer aldığı yüzükler özellikle anlamlıydı. Hediye ve sertifikaların takdimini müteakip Hüsnü Geçer hocamız, kalplerimizi titreten sesi ve gönüllerimize işleyen  samimiyeti ile programın kapanış duasını yaptılar. Mezuniyet programımız  bu şekilde nihayete erdi.Bu vesile ile İSAR’ın nice öğrenciler  yetiştirip mezunlar vermesini, ilim hayatımıza katkılar yapmaktan öte onun şekillenmesinde rol alacak nice âlimlerin yuvası olan bir kurum olmasını Cenâb-ı Hak’tan niyaz ediyoruz.

 

mezun

http://isar.org.tr/tr/foto-galeri/isar-2013-2014-mezuniyet-toreni

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*