Uludağ Gezisi

Yazan:İstanbul Üniversitesi / Mutluhan Ilgın

İSAR bünyesindeki hocalar ve öğrencilerin katılımıyla ikinci önemin ilk gezisi Bursa Uludağ’a gerçekleştirildi. Öğrencilerin manevi ve ilmi yönlerinin yanı sıra, maddi ve sosyal yönlerini de ön plana çıkarmayı ve geliştirmeyi amaçlayan İSAR, Uludağ ve Bursa programında birçok sosyal etkinliğe de yer verdi. 01 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilen programda öğrenciler kayak yaparak kışın ve karın tadını çıkardı. Kayak yapmak istemeyenler ise Bursa’nın tarihi güzelliklerini görmeyi tercih etti.

Bursa-Uludağ seyahati kapsamında gerçekleştirilen kayak faaliyetinde ise öğrenciler tecrübeli hocalardan kayak dersi aldılar. Dersin ardından da gün boyu kaydılar.

Teferrüç semtinden binilen teleferik ile de harika doğa manzarası eşliğinde Uludağ’a çıkan öğrenciler; program boyunca kayak, kızak, snowboard yaparak; teleski, teleferik, telesiyeje binerek ve daha birçok faaliyete de iştirak edip güzel bir pazar günü geçirdiler. Program boyunca sosyal faaliyetlerin yanı sıra, öğrenciler gerek kendi aralarında gerekse seyahate katılan hocalarla birçok konuyu da konuşma ve tartışma imkânı buldu.

Programın ardından Bursa Ulucami’de kılınan akşam ve yatsı namazları akabinde ise İstanbul’a dönüş yoluna geçildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*