Aziz Mahmûd Hüdâyî Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu

Özel Aziz Mahmûd Hüdâyî Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu, ümmet olma bilinciyle ilim yolunda irfâna da tâlib olan gençlerin arasındaki uhuvvet ve muhabbeti arttırmak amacıyla 2015-2016 eğitim-öğretim döneminde Üsküdar’da hizmete girmiştir.

Yurt, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı’na bağlı olup İSAR’daki öğrencilere yönelik olarak barınma, yeme-içme, internet, spor salonu gibi birçok imkân sunmaktadır. Selami Ali Mahallesinde bulunan yurt, Üsküdar gibi tarih kokan nezih bir bölgede yer almasının yanı sıra başta Marmaray, Metro ve Metrobüs olmak üzere kara ve denizyolu ulaşımının kesiştiği bir noktada bulunması, öğrencilerin Avrupa ve Anadolu yakasındaki muhtelif üniversitelere kolaylıkla ulaşabilmelerini sağlamaktadır.

75 kişilik yurdun odalarında bazalı sistem tercih edilmiş olup; yatak odalarının büyük çoğunluğu 3’er kişilik, kalan kısmı ise 4’er ve 5’er kişilik odalardan oluşmaktadır. Etüt salonları için ise 1 kat  ayrılmış olup nadir eserlerin de yer aldığı yaklaşık 35.000 kitaplık İSAR kütüphanesi, çok amaçlı salon olarak da kullanılan mescid, 150 kişilik yemekhane, muhtelif spor aletleriyle zenginleştirilmiş spor salonu, İSAR Konferans Salonu, kantin, teras gibi geniş imkanlar da öğrencilerimizin daha verimli çalışmalar yapabilmeleri için istifadelerine sunulmaktadır. Parmak izi güvenlik sistemi, kesintisiz internet, açık büfe kahvaltı, hergün 3 öğün sıcak yemek gibi olanaklar da bunlara ilave edilebilir.

Öğrencilerin kendilerini sosyo-kültürel açıdan geliştirebilmeleri amacıyla düzenli olarak her ay edebiyat, tarih, kültür-sanat, ekonomi gibi gündemleri olan dergiler temin edilmektedir. Ayrıca belirli aralıklarla konferanslar, halı saha maçları, aylık olarak yüzme programları, satranç ve masa tenisi turnuvaları ve güz/bahar dönem kampları organize edilmektedir.

Özel Aziz Mahmûd Hüdâyî Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu, “ilim ve irfân yolunda hizmetkâr ruhlu cihanşümûl bir gençliği ümmete kazandırmayı kendisine prensip edinmiş ve bu yolda da çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.

 

DSC_8137DSC_8128dsc

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*