Yeni İSAR Araştırmacıları

  • A.Enes TÜZGENA.Enes Tüzgen

Boğaziçi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ve Sosyoloji bölümlerinden mezun oldu (2008). Sabancı Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi alanında yüksek lisansını tamamladı (2010). University of Delaware’de (A.B.D.) aynı alanda doktora çalışmasına devam etmektedir.

2008 senesinde beri İSAR talebesidir. Vakfın ilk dönem mezunları arasındadır.

Dil eğitimi için Ürdün (2003), İngiltere (1998, 2004), ve Suriye’de (2010) bulundu.

Sabancı Üniversitesi’nde, FSM Vakıf Üniversitesi Medeniyetler İttifakı Enstitüsü’nde ve University of Delaware’de araştırma görevlisi olarak görev yaptı.

Temmuz 2016’dan beri İSAR araştırmacısı olarak çalışmaktadır.

İlgi alanları arasında Orta Doğu siyaseti, Suudi Arabistan dış politikası ve siyaset teorisi bulunmaktadır.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

Muhammed_Akkuş (1)

  • Muhammet AKKUŞ

1993 yılında Malatya’da doğdu. Ortaöğretimini Beyoğlu Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde aldı. 2016 yılında Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Şehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı. 2011 yılında İSAR’da eğitim görmeye başladı ve 2015 yılında İSAR’dan mezun oldu. Halihazırda ihtisas eğitimine devam etmektedir.

 

 

 

 

  • Osman DOĞANosman

1989 Sivas doğumludur. Ortaöğrenimini Sivas’ta Atatürk Lisesi’nde tamamlayıp 2010 senesinde Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yükseköğrenime başlamıştır. Aynı üniversitede Siyaset Bilimi (Çift Anadal) ve Université Bordeaux-Montaigne (Licence délocalisé) programlarını tamamlamıştır. 2012’de başladığı İstanbul Araştırma ve Eğitim Vakfı’nın 4 senelik programını tamamlayıp Haziran 2016’dan itibaren aynı kurumda İSAR araştırmacısı olarak çalışmaya başladı. İngilizce, Fransızca, Arapça ve Almanca bilmektedir.

 

 

 

  • Ömer Said GÜLERmer Said Güler

1991 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğretime Gebze/ Kocaeli’de başlayıp ortaöğretimi Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı (2010). İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu (2014). Edebî şerh geleneğine ilişkin tez çalışmasıyla aynı üniversitede yüksek lisans derecesi almaya hak kazandı (2016).

2011’de ESKADER tarafından düzenlenen Ergun Göze makale yarışmasında derece elde etti. Tereke Edebî Hareket dergisini yayın hayatına hazırlayarak genel yayın yönetmenliği vazifesini yürüttü.

2012 yılında İstanbul Araştırma ve Eğitim Vakfı’nda başladığı 4 yıllık eğitim programını tamamlayarak Eylül 2016’da İSAR araştırmacısı olarak çalışmaya başladı. İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde başladığı Türk Dili ve Edebiyatı doktora eğitimi ile beraber İSAR İhtisas programına devam etmekte ve LİSAR Akademi’de Osmanlı Türkçesi eğitmenlik görevini sürdürmektedir.

İlgi alanları arasında edebî şerh geleneği, hermeneutik ve yorum kuramları, Arap ve Osmanlı poetikası ile kurumlar tarihi yer almaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*